Murinjo ima ozbiljan napad, ali draže mu je da se Roma brani i pobeđuje VIDEO

Fudbaleri Rome savladali su Salernitanu na otvaranju sezone u Seriji A minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

EPA-EFE/MASSIMO PICA

Žose Murinjo okupio je sjajan tim, pre svega u ofanzivnom delu, te je "vučica" od starta pritiskala rivala i stvarala šanse u nizu.

Međutim, promašivali su Nikolo Zaniolo i Paolo Dibala po dva puta, a onda je Brajan Kristante pogodio u 33. minutu za vođstvo i pobedu.

Već tada je Murinjo odlučio da povuče ručnu i da se polako preorijentiše na odbranu, te je u drugom poluvremenu Roma bila u defanzivi na "Areči" stadionu.

Tako smo videli debi Nemanje Matića od 68. minuta zamenivši Tamija Ejbrahama, jedinog pravog napadača u timu.

Potom su zamenjeni i Zaniolo i Dibala, te je Murinjo u svom stilu priveo meč kraju protiv slabašne Salernitane, a da je želeo imao je mogućnosti da joj napuni mrežu do vrha.