Barnli još gaji nadu u opstanak, remi Čelsija i Lestera

Fudbaleri Barnlija o sudbini u Premijer ligi odlučivaće u poslednjem kolu 22. maja.

"Klaretsi" su kao gosti odigrali nerešeno, 1:1 sa Aston Vilom i sada su na 17. mestu sa 35 bodova.

Praktično, u nedelju će pasti odluka da li se u Čempionšip seli Barnli ili Lids, koji ima isti broj bodova, ali i slabiju gol razliku što u slučaju istog broja bodova može biti odlučujuće.

U poslednjem kolu Barnli doćekuje Njukasl, dok Lids ide na gostovanje Brentfordu.

Na meču na Vila parku, Barnli je poveo u 45. minutu pogotkom Ešlija Barnsa iz penala, posle grubog starta Emilijana Buendije.

Isti igrač se iskupio početkom drugog dela kada je u 48. minutu odlično reagovao i pogodio za 1:1.

U 70. minutu gosti su tražili penal, ali je gledanjem VAR snimka sudija Pol Tirni rešio da ne dosudi kazneni udarac.

U finišu meča, u 74. i 80. minutu Aston Vila je propustila dve kolosalne prilike, da bi gosti u nadoknadi vremena ostali sa desetoricom zbog isključenja Metjua Lotona.

Konačno, u susretu bez velikog rezultatskog značaja, Čelsi i Lester odigrali su takođe nerešeno, 1:1 (1:1).

"Lisice" su povele u šestom minutu posle odlilnog udarca sa distance Džejmsa Medisona, ali se na poluvreme otišlo sa 1:1.

Markos Alonso je u 34. minutu bio precizan, udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao je loptu u levi donji ugao.