Union je gazda Berlina, Frajburgova "četvorka" Hofenhajmu

Fudbaleri Frajburga plasirali su se u četvrfinale Kupa Nemačke, pošto su u gostima pobedili Hofenhajm sa ubedljivih 4:1.

Izvor: B92, Beta
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Frajburg je golovima Vičenca Grifa u desetom i 36. minutu vodio sa 2:0 posle prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena, Hofenhajm je smanjio autogolom Nika Šloterbeka u 53. minutu, da bi pobedu gostujućeg tima potvrdili Kevin Šade u 55. i Ermedin Demirović u 68. minutu.

Pobedu u gostima upisao je i Unio Berlin koji je slavio protiv Herte sa 3:2.

Union je poveo u 11. minutu golom Andreasa Fogzamera i to je bio rezultat posle prvih 45 minuta, da bi u nastavku, u razmaku od samo pet minuta "pala" tri gola, od čega dva autogola.

Prvo je Niklas Štark pogodio sopstvenu mrežu u 50. minutu i doneo 2:0 Unionu, četiri minuta kasnije je na drugoj strani autogol postigao i Rani Kedira, da bi u 55. minutu Robin Knohe povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Suat Serdar u 95. minutu.

U istom danu su plasman u četvrfinale obezbedili Lajpcig i Hanover, nakon što su to ranije učinili Sankt Pauli, Hamburg, Karlsrue i Bohum.