Poraz Ristićevog Monpeljea, prvak silan

Fudbaleri Troe pobedili su Monpelje u gostima 1:0 u zaostalom meču 20. kola francuske Lige 1.

MSIzvor: B92
 EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Čovek odluke bio je Ksavijer Šavelerim golom u 74. minutu i to nakon što je domaćin ostao sa igračem manje zbog isključenja Tejia Savanijea.

Za Monpelje, koji je pretrpeo osmi poraz u prvenstvu, je svih 90 minuta odigrao Mihailo Ristić.

Troa je ovim trijumfom pobegla iz zone za ispadanje, od koje je sada na tri boda.

Ubedljiv je bio aktuelni šampion Lil, na svom terenu protiv Lorijena 3:1.

Sve bilo gotovo za pola sata kada su pogađali Lihađi, Jenc u svoju mrežu i Mandava, a Sumano je samo u finišu ublažio poraz Lorijena.

Lil je tek osmi, ali se polako podiže ka vrhu...

Najveći hit prvenstva je Strazbur, koji je upisao novu pobedu i sada je četvrti.

Slavio je Strazbur na gostovanju Klermonu 2:0 zbog pogotka Kevina Gameira i autogola Sedrika Hutunđija.