Braga pobedom najavila meč odluke sa Zvezdom

Fudbaleri Brage savladali su Eštoril rezultatom 2:0 u meču 13. kola portugalske Primeire.

EPA-EFE/Claus Fisker

Na taj način portugalski tim u pozitivnom raspoloženju ulazi u utakmicu odluke grupne faze Lige Evrope protiv Crvene zvezde.

Srpski šampion u četvrtak od 21.00 gostuje Bragi i ukoliko izbegne poraz proći će u nokaut fazu tog takmičenja.

U suprotnom, crveno-beli će se preseliti u Ligu konferencija.

Braga je protiv Eštorila sve rešila u prvom poluvremenu sa dva gola Rikarda Orte.

Njajpre je bio strelac u 34. minutu, a potom i u 39. nakon odbitka posle promašenog jedanaesterca.

Ta ko je Orta postigao četiri gola u poslednja dva meča, pošto je dvostruki strelac bio i protiv Vizele u prethodnom susretu.

Braga je meč završila sa igračem manje pošto je Mineiro isključen u 65. minutu.