Liverpul gazduje gradom

U derbiju 14. kola engleske Premijer lige Liverpul je savladao Everton na "Gudisonu" rezultatom 4:1 (2:1).

EPA-EFE/PETER POWELL

Junak još jednog gradskog trijumfa "crvenih" bio je Mohamed Salah, dvostruki strelac, iako ih je u prednost doveo Džordan Henderson u 9. minutu.

Egipćanin je duplirao vođstvo deset minuta kasnije, a do kraja prvog dela je Grej smanjio na 2:1.

Ipak, Salah sve rešava u 64. minutu, da bi u 79. Diogo Žota potvrdio novi veliki trijumf Liverpula nad Evertonom.

Još dva favorita bila su sigurna u gostima, identičnim rezultatima.

Mančester siti je rezultatom 2:1 otišao iz Birmingema sa duela protiv Aston Vile, a strelci su bili Dijaš i Silva u prvom poluvremenu.

Jedini gol za domaći tim postigao je Oli Votkins posle dva minuta igre u nastavku, ali to je bilo sve.

Čelsi je u prekinutom meču zbog pada u nesvest jednog od navijača savladao Votford.

Mejson Maunt je doveo "plavce" u prednost, da bi Denis izjednačio, a Hakim Ziješ u 72. minutu doneo trijumf ekipi Tomasa Tuhela.