Benzema čuva Real na vrhu VIDEO

U zaostaloj utakmici 9. kola španske LaLige Real je u Madridu savladao Atletik Bilbao rezultatom 1:0 (1:0).

EPA-EFE/Javier Lizon

Time je Real povećao svoju zalihu na vrhu tabele na sedam bodova više od Atletika i Real Sosijedada, s tim da "jorgandžije" imaju utakmicu manje.

Atletik Bilbao je ostao na 8. poziciji sa 20 osvojenih bodova do sada.

Junak pobede Reala ponovo je Karim Benzema koji je bio strelac jedinog gola u 40. minutu.

Prelepu akciju izveli su "kraljevi", udarac je uputio Marko Asensio, Luka Modrić natrčao na odbitak, a njegov loš udarac u mrežu je smestio Benzema našavši se na pravom mestu u pravom trenutku.

Nije Atletiko bio bez šansi. Čak je u drugom poluvremenu imao mnogo više prilika, ali nije umeo, niti uspeo do izjednačenja.

Ojer Zaraga i Dani Garsija nisu imali sreće da zatresu mrežu, potom je golman odbranio pokušaj Oihana Sanceta, da bi u 85. minutu šansu utakmice propustio Mikel Vesga.

Tačnije, njegov udarac glavom izbijen je praktično sa gol-linije i Real je sačuvao sva tri boda.