Napoli ispustio veliku prednost, Milan ubedljiv protiv Ševčenka

Napoli i Milan će i posle 15. kola Serije A ostati na čelu tabele, s tim da su Napolitanci ispustili veliku prednost u meču sa Sasuolom.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Oni su na gostovanju u Ređo Eminili remizirali rezultatom 2:2 (0:0), iako su posle sat vremena igre vodili rezultatom 2:0.

Posle mirnog prvog poluvremena u vođstvo je Napoli doveo Fabijan Ruis u 51. minutu, a samo devet minuta kasnije je prednost duplirao Dris Mertens.

Neizvesnost u finiš je vratio Đanluka Skamaka u 72. minutu, ali tek toliko da najavi buran finiš domaćina.

U 89. minutu je Ferari poravnao rezultat, a u nadoknadi je lider Serije A doživeo novi šok.

Sasuolo je preko Defrela postigao gol za 3:2 i krenulo je višeminutno većanje uz VAR asistenciju.

Na kraju je sudija Pecuto odlučio da gola neće biti jer je prethodno bilo prekršaja u napadu.

Milan je prilično lako trijumfovao na gostovanju Đenoi u Kolumbovom gradu – 3:0 (2:0).

Sjajan meč za "rosonere" nagovestio je Zlatan Ibrahimović golom u 10. minutu, a onda je na scenu stupio Žunior Mesijas.

Junak trijumfa u Madridu nad Atletikom u Ligi šampiona, prvom za Milaneze u elitnom takmičenju posle 10 godina, najpre je pogodio u drugom minutu nadoknade prvog dela.

Drugi pogodak postigao je u 61. minutu i time je stavio tačku na još jedan siguran trijumf tima Stefana Piolija.