Rijeka izbacila Dinamo na "Maksimiru"

Vest dana u hrvatskom sportu svakako je eliminacija Zagrebačkog Dinama iz nacionalnog Kupa, te "modri" neće odbraniti taj trofej.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

"Krivac" za to je Rijeka koja je na "Maksimiru" napravila iznenađenje pobedom rezultatom 3:1 (2:0).

Rijeka je do vođstva u prvom poluvremenu stigla golovima Obregona i Drmića, da bi neizvesnost u finiš vratio Tolić u 73. minutu.

Ipak, u neizvesnoj završnici u kojoj su se domaći ispromašivali, tačku na prolaz Rijeke stavio je Murić u osmom minutu nadoknade.

Dinamo je i na tabeli domaćeg šampionata iza Rijeke i Osijeka, ali uz utakmicu manje, dok će u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope igrati protiv Vest Hema u Londonu i biće mu potreban bod za prolaz.