"Brazilska ludnica": Palmeiras u produžecima do titule šampiona Južne Amerike VIDEO

Fudbaleri Palmeirasa osvojili su trofej Kopa Libertadores.

MSIzvor: B92
 EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Pobedom nad velikim rivalom Flamengom 2:1, nakon produžetaka, postali su šampioni Južne Amerike treći put u klupskoj istoriji, a drugi u nizu.

Fantastično brazilsko finale na Sentanariju odlučeno je u petom minutu produžetka golom Dejversona, čoveka koji je samo nekoliko ranije ušao umesto Rafaela Vege, strelca prvog pogotka "zelenih".

Katastrofalan kiks napravio je Andreas Pereira, koji se iz veznog reda povukao u odbranu, a onda poklonio loptu Dejversonu i tako uručio Palmeirasu trofej!

U grotlu stadiona u Montevideu, koji su preplavile crveno-crne boje Flamenga, Palmeiras je uspeo da odbrani trofej u dinamičnoj i kvalitetnoj utakmici.

Poveo je u petom minutu preko Vege tako što je ispala cela odbrana Flamenga, ali se tim iz Rija vratio 20 minuta pre kraja.

Gabrijel "Gabigol" Barbosa je "izmislio" gol i uveo meč u dodatnih pola sata.

A tamo je više koncentracije imao Palmeiras, tačnije popustili su živci bivšeg veziste Mančester junajteda Pereire.