Lilu malo i penal, Nant odneo bod

Fudbaleri Lila i Nanta odigrali su nerešeno, 1:1 (1:1) u susretu 15. kola francuske Lige 1.

Z.K.Izvor: B92

Bio je to duel timova iz sredine tabele, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Lil je prvi stigao do gola i to u devetom minutu kada je Džonatan Bamba odlično asistirao Buraku Jilmazu koji je pogodio za 1:0.

Ivo Grbić je osam minuta kasnije sprečio goste da izjednače, u prilici je bio Mozes Simon.

Ipak, gosti su prvu narednu priliku u 24. minutu pretvorili u pogodak koji im je doneo bod.

Odličnu solo akciju Lodovik Blas je iskoristio, pogodio je desni donji ugao za konačnih 1:1.

Šest minuta kasnije Fabio je pogodio stativu, tako da je Nant propustio priliku za potpun preokret.

U finišu, tačnije u 78. minutu ostali su i sa igračem manje zbog isključenja Fabija.

Dosuđen je penal tom prilikom za ekipu Lila, ali Alban Lafont uspeo da odbrani udarac Džonatana Dejvida.