Liverpul razbio "svece", Žota se igrao

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Sautempton 4:0 na Enfildu u utakmici 13. kola engleske Premijer lige.

MSIzvor: B92
EPA-EFE/PETER POWELL

Viđena je prava rapsodija izabranika Jirgena Klopa, koji su sve dileme rešili za nepunih 40 minuta.

Već tada je bilo tri razlike, uz dva gola Dioga Žote i jedan Tijaga Alkantare, dok je u drugom poluvremenu trijumf potpisao Virdžil van Dajk.

Pobeda "crvenih" mogla je da bude i ubedljivija, ali i ovako može da bude zadovoljan Klop partijom svog tima, u 13. pobedi u sezoni, posebno što su se razigrali i bekovi, asistenti Endi Robertson i Trent Aleksander-Arnold.

Njom su došli na bod iza lidera Čelsija, a ispred Mančester sitija, s tim da oni nisu još igrali utakmice u ovom kolu.

Odigrana su još dva meča u ovom udarnom terminu, Aston Vila je pobedila u Londonu Kristal Palas 2:1, za koji je Luka Milivojević igrao sat vremena, dok golova nije bilo u susretu Noriča i Vulvsa.