Gvardiolin pečat – Siti ima veće majstore od PSŽ-a! VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su Pari Sen Žermen na "Etihadu" i pobedom rezultatom 2:1 (0:0) obezbedili prvo mesto u grupi A Lige šampiona.

EPA-EFE/Peter Powell

Dobra stvar za oba tima je što su obezbedili plasman u osminu finala, pošto je Lajpcig u gostima savladao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Tako "građani" kolo pre kraja imaju 12 bodova, francuski velikan osam, a nemački i belgijski tim po četiri.

Tim Pepa Gvardiole je zasluženo dobio derbi 5. runde, jer je u potpunosti dominirao i u prvom poluvremenu kada nije bilo golova, ali i u drugom u kom je gubio, ali uspeo da preokrene rezultat.

U prvih 45 minuta je Siti imao pregršt prilika, a PSŽ se grčevito branio. Dva puta su gosti izbijali loptu sa gol-linije, najpre Kimpembe posle udarca glavom Rodrija, a potom i Hakimi nakon šuta levom nogom Rijada Mareza.

Ako to nisu bile najveće, onda je svakako najbolja bila prilika za Siti kada je Ilkaj Gindogan pogodio stativu.

PSŽ je zapretio tek u 43. kada je Kilijan Mbape šutirao preko gola u kontri, ali posle pet minuta igre u nastavku nije pogrešio.

Lionel Mesi je ubacio loptu sa leve strane, ona se odbila od jednog igrača odbrane i došla do Mbapea koji je proturio kroz noge Edersonu.

Prevagu je Gvardioli doneo ulazak (konačno) izraženog napadača Gabrijela Žesusa i tada je Siti postao mnogo opasniji.

Dotat je gas i u 63. minutu stigao do izjednačenja prelepom akcijom. Rodri je poslao dijagonalu preko cele odbrane na desnu stranu, odatle je Kajl Voker vratio na peterac i na kraju ju je Rahim Sterling učačkao u mrežu.

Igrao se 74. minut kada je sve moglo da ode na drugu stranu, pošto je Nejmar imao zicer, ali je promašio u situaciji jedan na jedan sa golmanom Edersonom.

Već u 76. minutu stiže kazna. Dijagonala je išla sa desne strane na levu gde je Bernardo Silva vratio na nogu Gabrijelu Žesusu koji je savladao Kejlora Navasa i doneo vredan trijumf Gvardiolinom timu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Liga šampiona, grupa A:

Mančester siti – PSŽ 2:1 (0:0)
Sterling 63, Žesus 76 – Mbape 50
Klub Briž – Lajpcig 0:5 (0:4)
Nkunku 12, 90+3, Forsberg 17p, 45+1, Silva 27

U drugoj utakmici iste grupe Lajpcig je deklasirao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Pomalo iznenađujuće, "bikovi" su tako stigli tek do četvrtog boda, koliko ima i belgijski tim koji je dobio njihov prvi susret u Nemačkoj rezultatom 2:1.

Ali, sada Lajpcig ima bolji međusobni skor i to mu donosi prednost u borbi za prelazak u Ligu Evrope, uoči poslednjeg kola kada će dočekati Mančester siti, a Briž gostovati u Parizu.

Sve je u Belgiji bilo rešeno već posle pola sata igre, a do kraja poluvremena najavljen potpuni debakl.

U 12. minutu je prvi gol postigao Kristofer Nkunku, a pet minuta kasnije Emil Forsberg je realizovao penal.

Na 3:0 povisio je Andre Silva u 27. minutu, da bi u nadoknadi prvog dela Forsberg postigao četvrti gol za goste.

U nastavku je Lajpcig spustio papučicu sa gasa i rutinski priveo utakmicu kraju, ali je u 93. minutu ipak stigao do još jednog gola.

Postigao ga je Nkunku i tako upotpunio debakl Briža.