Partizan posle ekspresnog preokreta slavio u derbiju kola

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju kod TSC-a rezultatom 3:1, u 14. kolu Superlige Srbije.

MTIzvor: B92

Superliga, 14. kolo:
TSC – Partizan 1:3 (1:3)
Petković 10 – Rikardo 12, Terzić 27, 36

Sudija: Srđan Jovanović
Stadion: "TSC Arena", Bačka Topola

Crno-beli su zaboravili poraz od Genta u Ligi konferencija i posle preokreta stigli do nova tri boda u domaćem šampionatu.

Do njih su došli posle preokreta, a dvostruki strelac bio je mladi Nikola Terzić. Pre toga, Marko Petković je bio precizan na jednoj, a Rikardo Gomeš na drugoj strani.

Izabranici Aleksandra Stanojevića i dalje su prvi na tabeli sa 37 bodova, osam više od Crvene zvezde, od koje imaju i dva meča više.

TSC je sa druge strane nastavio sa serijom loših rezultata, ovo im je četvrti poraz na poslednjih pet utakmica i trenutno su četvrti sa 20 osvojenih bodova.

Prvo poluvreme meča u Bačkoj Topoli bilo je izuzetno sadržajno, sa čak četiri pogotka.

Najpre je u devetom minutu vođstvo domaćima doneo Marko Petković, koji je nakon odbrane Stevanovića i pokušaja Rajkovića, loptu poslao u mrežu.

Nije dugo trajala radost TSC-a, pošto je Partizan u narednih petnaestak minuta stigao do preokreta.

TSC: Filipović – Petković, Antonić, Rajković, Krsmanović (od 81. Petrović) – Tomanović, Stojković – Stanojev, Banjac (od 81. Milićević), Stanojlović (od 67. Ratkov) – Zec.

Partizan: Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić (od 64. Jović), Natho (od 50. Šćekić), Pantić (od 50. Menig) – Rikardo (od 72. Lutovac).

Prvo je u 12. minutu Rikardo Gomeš, svojim 15. golom u sezoni, poravnao rezultat. On je iskoristio kiks dvojice igrača domaćih, izbegao ofsajd zamku i matirao Filipovića.

Crno-beli su dobili vetar u leđa nakon izjednačujućeg gola, a onda je na scenu stupio mladi Nikola Terzić.

Bila je to lepa akcija gostiju, Terzić se odlično ubacio, a lopta je posle njegovo šuta "liznula" stativu i završila u mreži Filipovića.

Isti igrač je i u 36. minutu pogodio mrežu rivala, ovoga puta nakon odbijene lopte posle šuta Natha.

TSC je do pauze bio blizu da smanji rezultat, ali je Mihajlo Banjac nakon dobrog driblinga pogodio samo stativu.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćima, međutim, oni nisu uspeli da iskoriste svoje šanse.

U 55. minutu nakon kiksa Miletića, dovoljno dobar nije bio šut Stanojlovića, da bi sedam minuta kasnije Stevanović sprečio verovatno i najlepši gol od početka sezone. Zaustavio je volej Aranđela Stojkovića sa 20 metara.

Ritam je u završnici meča opao, jedine šanse imali su još samo rezervisti Menig i Šćekić, te je Partizan tako ostvario pobedu u ovom derbiju kola.

Tok duela pratili smo UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.