Dortmund anemičan, Gladbah je bolja Borusija VIDEO

U duelu dve Borusije u nemačkoj Bundesligi, Menhengladbah je bio bolji od Dortmunda rezultatom 1:0 (1:0).

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Pre samog duela iz konkurencije za tim ispali su Erling Haland i Marko Rojs što je u značajnoj meri oslabilo goste.

Jedini gol na utakmici postigao je Denis Zakarija u 37. minutu, ali se odlučujući momenat desio tri minuta kasnije.

Tada je Dahud dobio crveni karton i sa igračem manje do kraja utakmice "milioneri" se nisu snašli.

Izabranici Adija Hitera su zasluženo došli do vođstva u pomenutom 37. minutu, jer su i prethodno bili bolji rival na terenu.

Međutim, da nije došlo do isključenja Dahuda, sigurno bi do kraja bilo još golova.

Neoprezan je bio vezista Dortmunda, a sudija Ojtekin je jedva dočekao da ga pošalje u svlačionicu.

Do kraja smo gledali anemične i jalove napade Dortmunda, koji je najbolju šansu za izjednačenje imao u 90. minutu.

Tada je Torgen Azar odbitak glavom mogao da smesti u mrežu, ali je vrlo loše šutirao preko gola.