Bez pobednika u Njukaslu

Fudbaleri Njukasla i Lidsa odigrali su nerešeno 1:1 (1:1), u meču petog kola engleske Premijer lige.

Oba tima su i posle petog kola ostali bez pobede.

Pored njih, pobede još nemaju Barnli i Norič.

Lids je poveo u 13. minutu.

Bamford je centrirao, a Rafinja je postigao prelep gol petom i doneo prednost gostima.

Gledali smo sjajaj fudbal u prvom poluvremenu, sa mnogo trčanja, šuteva sa distance i prilika.

Istakli su se golmani Karl Darlou i Ilan Meslije, koji su brani šuteve.

Izjednačenje je doneo Alan Sen-Maksiman, koji je u 44. minutu promešao odbranu i preciznim udarcem savladao gostujućeg golmana. Bio je to lep gol krilnog napadača, koji je vezao dva gola na domaćem terenu, a pre toga nije pogodio kod kuće na 30 utakmica.

U drugom poluvremenu je ritam opao, Njukasl je bio zadovoljniji bodom i nije se zaletao.

Odbranili su nalete Lidsa, imali jednu priliku preko Sen-Maksimana u 84. minutu, ali promene rezultata nije bilo.