Nejmar i VAR obeležili premijeru Kopa Amerika

Fudbaleri Brazila i Kolumbije zabeležili su pobede na startu Kopa Amerika.

Domaćin turnira Brazil je bio ubedljiv protiv Venecuele sa 3:0 (1:0) u Braziliji.

"Selesao" je poveo preko Markinjoša u 23. minutu, da bi vođstvo duplirao Nejmar iz penala u 64.

Minut pre kraja napadač Pari Sen Žermena je asistirao Gabrijelu Barbosi za konačnih 3:0 na stadionu "Mane Garinča".

U sledećem kolu Brazil igra protiv Perua, 18. juna.

U drugom meču grupe B, Kolumbija je minimalnim rezultatom savladala Venecuelu, u Kujabi.

Meč je rešen pogotkom Edvina Kardone tri minuta pre poluvremena, nakon što su arbitri uz pomoć VAR-a konstatovale da nije bio u ofsajd poziciji.

Kopa se nastavlja u ponedeljak uveče utakmicom između Argentine i Čilea, a tokom noći igraju još Paragvaj i Bolovija.