Napoli osvojio Firencu i "zagazio" u Ligu šampiona VIDEO

Fudbaleri Napolija došli su na korak od plasmana u Ligu šampiona pobedom nad Fiorentinom rezultatom 2:0 (0:0) u 37. kolu italijanske Serije A.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Napolitanci su ovim trijumfom došli do 76 osvojenih bodova, jednim više od Milana i Juventusa, uz utakmicu više od "roso-nera".

Fiorentina je pokušala da još jednom "zakuva" ovu trku, a napad "ljubičastih" ponovo je predvodio Dušan Vlahović, dok je u odbrani bio Nikola Milenković.

I u prvom poluvremenu je Vlahović postigao gol posle centaršuta Frenka Riberija, ali je bio u ofsajdu i pogodak je poništen.

Napoli nije bio preterano bolji u prvom delu, iako je Lorenco Insinje imao pogođenu prečku iz slobodnog udarca.

Ali, bolja igra došla je na naplatu u drugom delu, a u 56. minutu gost je poveo.

Dosuđen je penal zbog prekršaja Milenkovića, a strelac je bio Lorenco Insinje.

Golman Teraćiano mu je odbranio šut, ali je odbitak sproveo u mrežu za vođstvo gostiju.

Zbog prigovora je na klupi crveni karton dobio golman Bartolomej Dragovski, ali nije vredelo, odluka sudije Abisa je ostala na snazi.

Napoli je trijumf potvrdio u 67. minutu.

Pjotr Zjelinski je šutirao, lopta pogodila Venutija i prevarila golmana za konačnih 2:0.

Napoli u poslednjem kolu dočekuje Veronu koja nema rezultatski imperativ.

Pobedom bi definitivno obezbedio plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.