Dmitroviću četiri lopte u mreži, Sosijedad i Granada ne odustaju od LE

Odigrane su još dve utakmice u okviru 31. kola španske La lige u kojima su trijumfe ostvarili Real Sosijedad i Granada.

EPA-EFE/Juan Herrero

Baskijci su na svom stadionu u San Sebastijanu bili bolji od Selte rezultatom 2:1, a sve zanimljivosti videli smo u prvom poluvremenu.

Gosti iz Viga su poveli golom Uga Malja u 22. minutu, ali je ekspresno usledio preokret.

Najavio ga je Portu golom u 25. minutu, a četiri minuta kasnije je Aleksander Isak propustio priliku da iz penala donese preokret.

Ali, istu priliku je u 39. minutu dobio Adnan Januzaj i nije je propustio.

Sosijedad je u drugom delu sačuvao prednost i šanse da se na kraju sezone dokopa plasmana u Ligu Evrope.

Iste ambicije ima i Granada koja je bila vrlo ubedljiva protiv Eibara.

Marko Dmitrović je četiri puta morao da vadi loptu iz mreže – dva puta zbog gola Roberta Soldada i po jednom nakon udaraca Puertasa i Kenedija.

Jedini gol za Eibar, koji je odavno putnik za Segundu, delo je Kikea u 64. minutu.