Ziješ vladao "Vemblijem" – Čelsi u finalu FA kupa VIDEO

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa pobedom nad, najverovatnije, novim šampionom Engleske Mančester sitijem – 1:0 (0:0).

SSIzvor: B92

Najzaslužniji za ovaj veliki trijumf "plavaca" je Marokanac Hakim Ziješ koji je dva puta tresao mrežu rezervnog golmana Zakarija Stefena, ali je samo jedan priznat.

Prvi put je to učinio u šestom minutu, ali je Timo Verner prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji.

Malo je nedostajalo, ali opravdano je poništen taj gol.

U nastavku prvog dela smo gledali gotovo egal fudbal, a iako je u drugom Mančester siti dominirao, Čelsi je stigao do gola.

Ziješ je ispratio akciju Mejsona Maunta i Tima Vernera i ispred Bendžamena Mendija smestio loptu u mrežu.

Nastavio je Marokanac da preti i dalje Sitijevom golu, a na drugoj strani dve najbolje prilike propustio je Rahim Sterling.

Posebno je bligu gola bio u 84. minutu i za tom šansom će "građani" sigurno žaliti".

Drugog finalistu daće susret koji se igra u nedelju od 19:30h između Lestera i Sautemptona.