Despotović strelac i "asistent" za dramatičnu pobedu nad Zenitom

Srpski reprezentativac Đorđe Despotović postigao je gol i upisana mu je asistencija u pobedi svog Rubina nad Zenitom – 2:1 (1:0).

Iznenađenje i rušenje lidera ruske Premijer lige u Kazanju najavio je pogotkom sa "bele tačke" upravo Despotović u 41. minutu.

Tim golom stigao je do dvocifrenog učinka po broju pogodaka ove sezone, a ispred njega na listi strelaca su samo Sardar Azmun sa 12 i Artjem Dzjuba sa 11 golova.

Upravo Azmun je svoj 12. pogodak dao u 75. minutu kada je izjednačio na 1:1.

U završnici je viđena prava drama, pošto je u jeku napada Zenita, ipak Rubin u drugom minutu nadoknade stigao do novog vođstva.

Despotović je ispucao loptu na protivničku polovinu i pronašao Denisa Makarova koji je vukao loptu dobrih 30 i više metara.

Napravio je pravi slalom protiv dvojice defanzivaca gostiju, nadmudrio ih, pri čemu je posebno izbacio Dejana Lovrena i potom zatresao mrežu.

No, to nije bilo sve pošto je u sedmom minutu nadoknade Zenitu dodeljen jedanesterac. posle asistencije Vara.

Dzjuba je mogao do svoh 12. pogotka, ali je Juri Djupin odbranio njegov pokušaj i ostavio bodove u Kazanju.