Čelsi i Junajted ponovo odigrali derbi bez golova

Čelsi i Mančester junajted odigrali su 0:0 u meču 26. kola engleske Premijer lige.

Nemanja Matić nije ulazio u igru.

Kao i u prvom delu sezone, "plavci" i "crveni đavoli" odigrali su meč bez golova.

Engleski derbiji ove sezone su najdosadniji u poslednjih nekoliko godina i većina njih završena je najnepopularnijim rezultatom.

U prvom delu sezone je Lampard išao na sigurno na "Old Trafordu", a sada u drugom delu sezone nije želeo da se otvori ni Tomas Tuhel.

Prvu šansu u 14. minutu imao je Markus Rašford. Gađao je dobro iz slobodnog udarca, ali mu je udarac odbranio Mendi.

Delovalo je u nastavku da je Hadson-Odoi igrao rukom u kaznenom i proveravale su to sudije u VAR sobi, ali elemenata za kazneni udarac nije bilo.

To je bilo to što se može istaći u zanimljivim situacijama u prvom poluvremenu.

Na startu drugog poluvremena istakao se De Hea dobrom odbranom posle udarca Zijeha, da bi onda u 60. minutu Grinvud promašio iz dobre situacije. Minut kasnije Mendi brani udarac Mektominija.

U 68. minutu je solidan pokušaj imao i Fred, a do kraja utakmice su bili oprezni i jedni i drugi i mreže se nisu tresle.