Sadik nastavio fantastičnu seriju

Bivši napadač Partizana Umar Sadik nastavio je golgetersku seriju u dresu španske Almerije.

Grafika: SofaScore

Visoki Nigerijac je u meču 27. kola Segunde postigao gol i upisao asistenciju u trijumfu nad Lugom rezultatom 4:1 (1:1).

Sadik je otvorio goleadu na stadionu "Huegos Mediteraneos" tako što je izveo jedanaesterac, golman mu odbranio, a onda odbitak ipak smestio u mrežu.

Gosti su isto iz penala izjednačili u 41. minutu, ali je Almerija ulogu favorita potvrdila u nastavku.

U 48. minutu strelac je bio Hose Laco, u 69. njegov imenjak Korpas, a u 75. je isti igrač na asistenciju Sadika postavio konačan rezultat.

Almerija je iskoristila poraz Leganjesa i skočila na deobu druge pozicije sa Espanjolom koji takođe ima 52 boda, ali i utakmicu manje.

Podsetimo, Partizan čeka bonus od broja golova Sadika, a trenutno je na cifri od 13 pogodaka u Segundi.

Prvi na listi strelaca je još jedan bivši igrač crno-belih, Uroš Đurđević sa 16 golova.