Lids bez baruta, Aston Vila iz jedne šanse odnela tri boda

U 26. kolu engleske Premijer lige Aston Vila je savladala Lids na "Elan roudu" rezultatom 1:0 (1:0).

SSIzvor: B92
 EPA-EFE/Tim Goode

Serija A na TV B92
Nedelja, 28. februar
20.45 Roma – Milan

Jedini gol na utakmici viđen je već u petom minutu kada je strelac bio Anvar El-Gazi.

Oli Votkins je, delovalo je, želeo da šutira, a ispostavilo se da je asistirao Holanđaninu koji je zatresao mrežu iz neposredne blizine.

Izgledalo je da će meč da se otvori, a zapravo smo dobili susret koji je u nastavku bilo baš teško za gledati.

Tim Marsela Bjelse je napadao, ali nismo videli ni izbliza ofanzivan i efikasan Lids kakav smo navikli u pojedinim utakmicama ove sezone.

Jedinu pravu priliku imao je Roberts u prvom poluvremenu kada je golman Martines refleksno intervenisao i u 89. minutu Rafinja kada je glavom iz izgledne situacije poslao loptu pored gola.

Bjelsa je bio vidno nezadovoljan, ima i razloga, jer bodovi idu u Birmingem iz jedine prave šanse koju je Aston Vila stvorila.