Lokomotivi veliki moskovski derbi, Nikolić isključen

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve savladali su velikog gradskog rivala CSKA rezultatom 2:0 (2:0) u 20. kolu ruske Premijer lige.

EPA-EFE/Lukas Barth-Tuttas

Lokomotiva je skočila na 6. mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom, a CSKA je sada na drugoj poziciji sa pet bodova zaostatka u odnosu na vodeći Zenit.

Ovaj meč obeležio je i trener "železničara" Marko Nikolić koji je u 74. minutu burno protestvovao kod sudije Kukujana i u istom minutu dobio dva žuta kartona, te je isključen.

Besneo je na odluku Kukujana minut nakon što je gledanjem VAR snimka dosudio penal za CSKA, a koji je preko prečke poslao Nikola Vlašić.

Prethodno je Lokomotiva vodila od 6. minuta golom Vitalija Lisakoviča, a na 2:0 je povisio Gregor Krikovijak u 41. minutu.

Od tada se Lokomotiva branila i uspela je da ukroti sve pokušaje "Armejaca".