Dinamu pobeda u derbiju protiv Hajduka

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su na domaćem terenu večitog rivala ekipu Hajduka iz Splita sa 3:1, u utakmici odloženog 13. kola hrvatskog prvenstva.

Izvor: Beta

Hajduk je poveo u šestom minutu nakon što je Mario Vušković iskoristio centaršut iz kornera i glavom poslao loptu u mrežu zagrebačkog kluba.

Fudbal u prvih 45. minua je bio odličan, a Dinamo je posle primljenog gola pojačao tempo.

Domaća ekipa je golovima Mislava Oršića u 16. i 18. minutu preokrenula rezultat, a konačan ishod derbija postavio je Lovro Majer u 83. minutu.

Na tabeli hrvatskog prvenstva Dinamo ima 39 bodova na prvom mestu, dok ekipa Hajduka zauzima peto mesto sa 20 bodova.