Tadić pogodio sa penala, Ajaks srušio njegov igrač

Fudbaleri Tventea neočekivano su savladali Ajaks 2:1 u Amsterdamu.

Grafika SofaScore

Gosti iz Enshedea su potpuno nadigrali "kopljanike" na "Johan Krojf" areni.

Junak Tventea bio je dvostruki strelac Kvinsi Menig, koji je zapravo igrač Ajaksa na pozajmici u Enshedeu.

Jedini gol za Ajaks postigao je srpski reprezentativac Dušan Tadić, iz penala za izjednačenje u 59. minutu.

Ajaks je vršio žestok pritisak na 1:1, ali je ostavljao previše prostora u pozadini za kontranapade gostiju koji su to na kraju maksimalno iskoristili.

Danilo je propustio nekoliko zicera, dok Menig konačno u 84. minutu nije sjajnim golom srušio domaćina.

Uprkos ovom porazu, Ajaks je zadržao vodeću poziciju na tabeli.

Veliku šansu da postane lider Eredivizije propustio je Vitese, koji je izgubio u Zvoleu 2:1 posle preokreta u drugom poluvremenu.