Fešta u Minhenu – šest golova Bajerna i Lajpciga VIDEO

Veliki derbi 10. kola nemačke Bundeslige u potpunosti je opravdao očekivanja. Bajern i Lajpcig su remizirali na "Alijanc areni" rezultatom 3:3 (2:2).

Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Spektakularan meč je doneo puno zabave navijačima kraj malih ekrana, ali ne i promenu pozicija na tabeli, pošto su ova dva rivala prvoplasirani sa 23 i 21 bodom.

Bavarci su prvi, Lajpcig drugi, a Borusija iz Dortmunda ostala treća posle kiksa ranije tokom dana u meču protiv Ajntrahta u Frankfurtu (1:1).

Goleada u Minhenu otvorena je u 19. minutu kada je Kristofer Nkunku pobegao odbrani domaćina, obišao istrčalog Manuela Nojera i pogodio praznu mrežu.

Međutim, Bajern je preokrenuo sa dva gola za samo pet minuta.

Najpre je prelepim pogotkom izjednačio Džamak Musiala, koji je u igru ušao u 25. minutu umesto povređenog Havija Martinesa.

Potom se u listu strelaca upisao i Tomas Miler.

Bila je to sjajna akcija Bavaraca.

Ali, već u sledećem napadu Lajpcig je izveo svoju akciju iz udžbenika i poravnao na 2:2.

Tim rezultatom se otišlo na veliki odmor, a posle tri minuta igre u nastavku novi šok za šampiona.

Anhelinjo je centrirao sa leve strane, a Emil Forsberg se "poklonio" i doneo drugo vođstvo gostima u Minhenu.

Od tog momenta Bajern je napadao i u 75. minutu konačno stigao do 3:3, što je verovatno najrealniji rezultat večerašnjeg susreta.

Strelac izjednačujućeg pogotka je bio Tomas Miler.