Kup: Drugoligaš eliminisao Radnički, Čukarički ispao nakon 2:0

Fudbaleri Radničkog iz Niša završili su učešće u Kupu Srbije, porazom u osmini finala od IMT-a.

IMT, koji nastupa u Prvoj ligi Srbije, kao domaćin je pobedio ekipu Radničkog rezultatom 2:1.

Novobeogradski tim je poveo preko Nikole Terzića u 23. minutu, da bi u 57. prednost duplirao Uroš Vukašinović.

Dvadesetak minuta pre kraja Petar Đuričković iz penala smanjuje zaostatak Radničkog, ali Nišlije nisu uspele da izbore bar penale.

Veliki kiks napravio je Čukarički koji je ispustio dva gola prednosti u Surdulici i ispao od Radnika na penale 4:2.

Na penale su dalje prošli još Voždovac i Spartak Subotica.

Voždovac je poveo u 39. minutu u Ivanjici, ali je Javor u 64. stigao do izjednačenja i jedanaesteraca.

Međutim, prva trojica izviđača penala Javora su promašila svoje šuteve, pa je Voždovac slavio 3:0.

Spartak je ispustio vođstvo iz prvog poluvremena protiv Mladosti (1:1), ali je su njegovi igrači bili neumoljivi u penal seriji sa 4:2.

Dalje je prošla i ekipa TSC koja je sa 2:0 nadigrala kruševački Napredak.

Domaćin je poveo u 17. minutu preko Varge, a pobedu je sat vremena kasnije "overio" Balaž.

Metalac i Partizan sastaće se od 16.00, dok će se naknadno igrati utakmica između Rada i Crvene zvezde.