Porto – Olimpijakos 2:0 (1:0)
Vijeira 11, Oliveira 85
Olimpik Marsej – Mančester Siti 0:3 (0:1)
Tores 18, Gindoan 76, Sterling 81

Fudbaleri Mančester sitija su bez većih problema pobedili Olimpik u Marseju, a konačni rezultat bio je 3:0.

Domaći tim gotovo da se nije video na čitavom meču, Siti imao apsolutnu dominaciju tokom svih 90 minuta, baš onako kako to Pep Gvardiola najviše voli.

Ponovo su njegovi izabranici imali 600 i više preciznih dodavanja, a sve su to "začinili" ubedljivom pobedom od 3:0 na gostovanju u Francuskoj.

Sve je počelo golom Ferana Toresa u 18. minutu utakmice. Na drugi gol se čekalo gotovo sat vremena, pošto je "tek" u 76. minutu Ilkaj Gindoan zatresao mrežu Olimpika i pogodio za 2:0.

Za konačnih 3:0 postarao se Rahim Sterling, koji je u 81. minutu posle sjajne akcije gostujućeg tima iz peterca loptu samo prosledio u mrežu.

Fudbaleri Porta su bili "neugodni domaćini" grčkom Olimpijakosu i upisali pobedu rezultatom 2:0 u drugoj utakmici gupe C u Ligi šampiona. Sve je počelo u 11. minutu kada je Vijeira pogodio posle katastrofalne greške odbrane Olimpijakosa.

"Tačku na ovu utakmicu stavio je Serhio Oliveira u 85. minutu utakmice, na asistenciju Marege.

U prvom meču grupe A su fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili Lokomotivu u Moskvi rezultatom 2:1, a u drugoj utakmici je Atletiko Madrid uz dosta muke pobedio Red Bul Salcburg.

Markos Ljorente je "načeo" goste iz Austrije, postigao je pogodak na sredini prvog poluvremena, tačnije u 29. minutu, ali se oni nisu dugo radovali, pošto je Soboslai doneo poravnanje u 40. minutu utakmice, na asistenciju Beriše.

Liga šampiona, grupa A:
Lokomotiva Moskva – Bajern Minhen 1:2 (0:1)
Mirančuk 70 – Gorecka 14, Kimih 79
Atletiko Madrid – Red Bul Salcburg 3:2 (1:1)
Ljorente 29, Feliks 52, 85 – Soboslai 40, Beriša 47

Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, a drugo je počelo jako loše po domaći tim pošto je Beriša u 47. minutu utakmice doneo vođstvo gostima od 2:1.

Nije smeo Atletiko Madrid da dozvoli da prospe bodove na ovakav način i mladi Žoao Feliks preuzima stvar u svoje ruke.

Samo pet minuta nakon pogotka Beriše za Red Bul Salcburg, videli smo sjajan potez argentinskog fudbalera Anhela Koree koji je proigrao pomenutog Žoaa Feliksa i ovaj pogađa za 2:2.

Novo izjednačenje.

Za konačnih Atletiko Madrid 3, Red Bul Salcburg 0, pobrinuo se Žoao Feliks.

On je svoj drugi gol na meču postigao u 85. minutu, kada je posle kornera bio na pravom mestu u pravo vreme i iz kuka poslao neodbranjiv šut u rašlje i Atletiko Madrid odnosi veliku pobedu.

Utakmice Lige šampiona možete pratiti u našem LIVE BLOGU.