Šahtjor odoleo "nerazurima" – tinejdžer na golu i prečka zaustavili Inter

Šahtjor i Inter odigrali su meč bez golova u drugom kolu grupne faze Lige šampiona (0:0).

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Liga šampiona, grupa B
2. kolo

Šahtjor – Inter 0:0

Sudija: G. Kabakov (Bugarska)
Stadion: Olimpijski (Kijev)

Blistao je 19-godišnji golman Trubin i doneo Šahtjoru bod, koji ih ostavlja na prvom mestu grupe B.

Šahtjor je u prvom kolu šokirao Real u Madridu i odneo sva tri boda (3:2), a protiv Intera su ponovo bili bez velikog broja igrača, kao i protiv Reala.

Šestorica standardnih bili su odsutni, ali ni Antonio Konte nije mogao da računa na šestoricu igrača.

Inter je bio veliki favorit i dominirao je tokom čitavog meča.

Već na startu utakmice povredio se Šahtjoru prvi napadač Dentinjo, pa ga je u 15. minutu zamenio Tajson.

Blistao je golman Trubin, koji je u 16. minutu prvo odbranio udarac Lukakua, a minut kasnije i šut Barele, koji je u nastavku akcije pogodio prečku.

To nije bila jedina prečka u prvom poluvremenu, pošto je Lukaku u 42. minutu iz slobodnog udarca takođe pogodio prečku.

Belgijanac je u međuvremenu imao još jednu dobru priliku, ali se mreže nisu tresle.

Ista priča nastavila se i u drugom poluvremenu, gde je Inter napadao, dok se Šahtjor branio.

Inter nije stvarao prilike kao u prvom delu igre, Šahtjor je izdržao i osvojio važan bod.

Ukrajinska ekipa posle drugog kola ostaje na prvom mestu na tabeli grupe B, ispred Intera, Reala i Menhengladbaha.