Partizan sa penala do pobede u Užicu VIDEO

Fudbaleri Partizana savladali su Zlatibor 1:0 (0:0) u Užicu, u utakmici osmog kola Linglong Superlige Srbije.

Superliga, 8. kolo:
Zlatibor – Partizan 0:1 (0:0)
Natho 80p

Partizan je ovom pobedom došao do tri boda zaostatka za Crvenom zvezdom koja od 21 sat, uz prenos na TV B92, igra meč protiv Voždovca.

Utakmicu su obeležile dve sudijske odluke o kojima će biti priče. Najpre poništen gol Partizanu u prvom poluvremenu i potom penal u 80. minutu iz kog je došao do trijumfa preko Bibrasa Natha.

Partizan je odmah uspostavio kontrolu igre i poseda lopte, ali to se u fudbalu ne računa.

Bile su potrebne šanse i golovi, ali do njega Partizan nije dolazio.

Sa distance su pokušavali Takuma Asano i Lazar Marković, no nije bilo rezultata.

Potom je u 31. minutu Partizan postigao gol, ali ga je sudija Zoran Široki poništio na asistenciju svog "mahača".

Usporeni snimak je doneo dosta polemike, zbog čega se u toku utakmice oglasio i klub iz Humske.

Stadion Gradski u Užicu
Sudija: Zoran Široki

Zlatibor: Čupić – Jezdimirović, Islamović, Anđelković, Glišović – Krstić, Đakovac, Poček, Vladić, Janjić – Vukić

Partizan:
Popović – Miljković, Vitas, Banjak, Urošević – Smiljanić, Zdjelar, Asano, Stojković – Marković, Matić

Osim opisane situacije iz 31. minuta, nije bilo još mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, pa je Stanojević reagovao već u pauzi.

U igru su ušli Umar Sadik i Filip Stevanović, a od 60. minuta je na teren morao i Bibars Natho.

Ali, ni najjači "arsenal" kojim je Partizan večeras raspolagao nije bio dovoljan da se zatrese mreža.

Gosti su iz minuta u minut stezali obruč, pa je tako Miljković imao dobru priliku, potom i Marković u dva navrata, ali su bili neprecizni.

Pokušali su i Asano i Natho sa distance, ali su i oni za po metar šutirali pored desne stative gola Čupića.

I onda momenat odluke u 80. minutu.

Korner sa leve strane Vitas je skrenuo glavom, a onda je Zoran Široki procenio da je Đokić loptu poneo rukom.

Bunili su se domaći fudbaleri, a Natho je namestio loptu na "belu tačku".

Bio je veoma siguran i tako je doneo pobedu Partizanu.

Stanojević je potom odlučio da uvede defanzivnije igrače i da odbranio rezultat u čemu je uspeo.

Istina, golman Popović je bio zaslužan za to.

U poslednjim minutima je odbranio sjajan udarac Đakovca i sačuvao tri boda Partizanu.