Opet VAR, opet Ramos – Real iz penala do novih bodova VIDEO

Real Madrid je nastavio da korača ka novoj tituli šampiona Španije. Sitnim koracija, ali dovoljno velikim da su sada jako blizu ostvarenja cilja.

SSIzvor: B92
Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Valensija preokrenula, pa sve "uprskala" VIDEO

U 34. kolu španske La lige, na "San Mamesu" je savladan Atletik Bilbao sa 1:0 (0:0), po istom receptu kao pre tri dana protiv Hetafea.

Kao i tada, i ovog puta je gol za pobedu iz penala postigao Serhio Ramos, a interesantno, u pitanju je bilo približno isto vreme postizanja pogotka.

"Kraljevi" u "postkorona" danima igraju taman onoliko koliko im je potrebno. Nema tu ubedljivih trijumfa, niti lepršave igre.

Ali, bodovi se gomilaju, dok Barsa gubi iste u nizu (vezala je tri meča bez trijumfa).

Ni ovog puta Real nije blistao, a Atletik Bilbao sa druge strane je ušao otvoreno u ovaj duel.

Prvi je zapretio preko Injakija Vilijamsa, a potom Real odgovorio pokušajima Marka Asensija i Karima Benzeme.

Međutim, nije bilo golova, a u nastavku ni puno uzbuđenja sve do 70. minuta.

Tada je Luis Gonzales nagazio Marsela, a video-asistent tek posle tri minuta pokazao da je to penal.

Odgovornost je ponovo preuzeo Serhio Ramos i još jednom bio vrlo siguran.

Samo nekoliko minuta kasnije Atletik Bilbao je tražio penal, zbog vrlo sličnog prekršaja.

Naime, ovog puta je Serhio Ramos nagazio Raula Garsiju, a meč je na momenat prekinut.

Ipak, iz VAR sobe su javili da štoper Reala nije imao nameru da nagazi rivala koji mu je bio iza leđa.

Procenite sami:

U finišu je, u poslednjih 15-ak minuta šansu dobio i srpski internacionalac Luka Jović

Po istom receptu, kao i pre tri dana, Real je uspeo da se odbrani u finišu i upiše novi "minimalac".

Ali, on vredi puno jer trenutno "kraljevi" imaju sedam bodova više od Barselone koja večeras od 22 sata igra protiv Viljareala.

Grafika: SofaScore