Dva gola Morena i dva žuta Fekira – Viljareal slavio već u prvom poluvremenu VIDEO

Viljareal ne odustaje od Lige šampiona, a to je potvrdio na gostovanju Betisu u Sevilji gde je trijumfovao rezultatom 2:0 (2:0).

Garsija osvojio "Mestalju", Granada drži korak za mesto u Evropi VIDEO

Sve je bilo rešeno posle 45 minuta, pošto je "žuta podmornica" tada imala dva gola više i igrača više.

Đerar Moreno je dao oba pogotka, a onda je Nabil Fekir u prvom i trećem minutu nadoknade dobio dva žuta kartona i "rešio" utakmicu.

Sve je krenulo na "vodenicu" gostiju već u šestom minutu kada je Mark Bartra oborio Karlosa Baku.

Nije bilo dileme – penal za Viljareal. Izveo ga je Moreno vrlo sigurno.

U 30. minutu Moreno je sopstvenom majstorijom došao do drugog pogotka na meču.

Dobio je loptu od Bake, prodao "lažnjak" svom čuvaru i slabijom desnom nogom zatresao mrežu.

Potom je Fekir dobio dva žuta kartona u nadoknadi prvog poluvremena i više nije bilo dileme kome večeras idu bodovi.

U nastavku je Viljareal spustio tempo, dugo nije bilo veće šanse, a onda tek u poslednjih 15-ak minuta smo videli nekoliko zicera za goste.

Redom su ih propuštali Santi Kasorla, Samjuel Čukvueze, Pako Alkaser i na kraju ponovo Kasorla kada je pogodio prečku.

Ipak, rezultat se nije menjao, ali su bodovi zasluženo otišli Viljarealu koji je zadržao korak za Seviljom u trci za Ligom šampiona.

U drugom meču večernjeg programa između Valjadolida i Levantea nije bilo pogodaka.