Keln u 91. minutu šokirao Fortunu

Fudbaleri Fortune iz Dizeldorfa remizirali su na gostovanu u Kelnu rezultatom 2:2 u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

SNIzvor: B92
Photo by Pool/Thilo Schmuelgen/Pool via Getty Images

Kao što je već svima poznato, fudbalski šampionat Nemačke se vratio i donosi nam nove uzbudljivosti.

Sada smo u poslednjoj utakmici 27. kola popularne Bundeslige posmatrali duel između Kelna i Fortune Dizeldorf, koji je završen bez pobednika posle dosta uzbuđenja.

U prvom poluvremenu, Fortuna je bila dosta bolja ekipa i vrlo često pretila Kelnu, da bi u 41. minutu te šanse uspeli da pretvore u gol, pošto se Karaman fantastično snašao u doneo gostima vođstvo od 1:0.

Ovim rezultatom se i otišlo u svlačionice na "veliki odmor".

Grafika: Sofascore

Već na startu drugog poluvremena smo videli prvu uzbudljivost, kada je za Keln dosuđen jedanaesterac, ail je golman Fortune Florijan Kastenmajer fantastično reagovao i odbranio penal.

Samo tri minuta kasnije usledila je kazna za neiskorišćeni jedanaesterac i Erik Tomi povećava prednost Fortune na 2:0.

Delovalo je kao da je Fortuna osvojila veoma važna tri boda u svojoj borbi za opstanak i da je Keln još jednom poklekao na svom stadionu, ali stvari su se ipak malo drugačije završile.

Prvo je Entoni Modest u 88. minutu uneo malo drame svojim golom i smanio prednost na 2:1, pa se Keln vratio u život.

Za potpuni šok i oduševljenje svih pristalica Kelna (naravno ne na stadionu) potrudio se Džon Kordoba koji je svojim pogotkom u 91. minutu doneo izjednačenje i veliku radost.