Spektakl u Diseldorfu – Herta se za 10 minuta vratila sa 0:3 VIDEO

Fudbaleri Fortune i Herte odigrali su spektakularni meč za pamćenje u okviru 24. kola Bundeslige.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Viđeno je čak šest golova, gosti su nadoknadili tri gola zaostatka za konačnih – 3:3.

Domaći su odigrali perfektno prvo, a tim iz prestonice drugo poluvreme.

Fortuna je do prednosti došla već u 6. minutu preko Karamana, da bi samo tri minuta kasnije Tomi duplirao vođstvo.

Karaman je mrežu Krafta pogodio i u nadoknadi prvog dela, tako da je delovalo da će Herta doživeti pravu katastrofu.

Ipak, sredinom drugog poluvremena, za samo desetak minuta, gosti uspevaju da nadoknade veliki zaostatak.

Prvo je Tomi savladao sopstvenog golmana u 64, da bi Hertu u život vratio Mateus Kunja samo dva minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Kristofer Pjontek u 75. minutu sa bele tačke.

Domaći su žustro napadali u završnici susreta, ali je Ampomin gol u 82. poništen zbog ofsajda, dok je Cimerman u 88. promašio još jednu izglednu priliku.

U narednom kolu Herta dočekuje Verder, dok će Diseldorf gostovati Majncu.