Rebić u sudijskoj nadoknadi doneo pobedu Milanu

Fudbaleri Milana su rezultatom 3:2 pobedili Udineze na "San Siru" u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

SNIzvor: B92
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Milan je pre ovog kola imao samo bod više od Udinezea, a ova dva rivala pružila su sjajnu fudbalsku predstavu u "gradu mode".

Utakmica samo što je počela i već je Udineze stigao do vođstva, kada je u 6. minutu Jens Striger Larsen postigao pogodak i doneo veliku radost gostima.

Serija A, 20. kolo:

nedelja:
Milan – Udineze 3:2 (0:1)
(Rebić 46, 93, Ernandes 71 – Jensen 6, Lazanja 85)
15.00 Bolonja – Verona
15.00 Breša – Kaljari
15.00 Leće – Inter
18.00 Đenoa – Roma
20.45 Juventus – Parma

Lacio – Sampdorija 5:1 (3:0)
(Kaisedo 7, Imobile 17, 20, 65, Bastos 54 - Lineti 70)
Sasuolo – Torino 2:1 (0:1)
Napoli – Fiorentina 0:2 (0:1)
(Kijeza 26, Vlahović 74)

ponedeljak:
20.45 Atalanta – SPAL

Udineze je bio konkretniji u tom prvom delu igre, da bi se u drugih 20ak minuta prvog poluvremena i Milan probudio i zaigrao dosta bolje, ali do izjednačenja nisu mogli.

Kada je počelo drugo poluvreme, Ante Rebić je u igru ušao umesto Đakoma Bonaventure i to se ispostavilo kao fantastičan potez Stefana Piolija, pošto je Rebić samo dva minuta kasnije doneo Milanu izjednačenje.

Inicijativa rosonera se itekako isplatila, pa je Teo Ernandes u 71. minutu doneo potpuni preokret. To ipak nije bilo sve pošto je Kevin Lazanja u 85. minutu postigao i drugi gol za Udineze i kreirao pravu dramu.

Sve je ličilo na to da će Udineze otkinuti bodove Milanu, ali je Ante Rebić u sudijskoj nadoknadi ponovo bio odlično postavljen i u 93. minutu utakmice doneo veliku pobedu Milanu.