Pelegrini odahnuo, Vest Hem pobedio u Sautemptonu

Fudbaleri Vest Hema pobedili su kao gosti ekipu Sautemptona sa 1:0 u susretu 17. kola Premijer lige.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Naomi Baker/Getty Images

Tako su "čekićari" posle dva uzastopna poraza stigli do trijumfa i donekle smanjili pritisak na medažera Manuela Pelegrinija za kojeg se pričalo proteklih dana da je pred otkazom.

S druge strane, Sautemptonu je ovo bio deseti ligaški poraz posle kojeg se nalazi u zoni ispadanja, tačnije na 18. mestu.

20.45 Kristal Palas – Brajton

Jedini gol na susretu postignut je u 37. minutu. Sebastijan Aler je odlično pratio akciju, Fornals mu je spustio loptu glavom, a Francuz je precizno šutirao sa desetak metara, lopta se od leve stative odbila u mrežu.

Mogao je Sautemton u 43. minutu do izjednačenja, ali je priliku propustio Pjer-Emil Hojbjerg.

Majkl Antobio je u 52. minutu još jednom zatresao mrežu domaćina ali je sudija Martin Etkinson na sugestiju iz VAR studija poništio pogodak zbog navodnog igranja rukom.

Sautempton je potom krenuo ofanzivnije, imali su tri izgledne situacije, ali ne i precizni, dok je Aler u 77. minutu mogao da reši sve dileme, ali je golman Aleks Mekarti sjajno odbranio.

U narednom kolu Vest Hem je trebalo da igra sa Liverpulom, ali je taj meč zbog učešća "crvenih" na FIFA Svetskom klupskom kupu odložen, dok je Sautempton gost ekipi Aston Vile.