"Šestica" Bajerna, Dortmund silan u Majncu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena naneli su pravu katastrofu ekipi Verdera u susretu 15. kola Bundeslige.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Šampion Nemačke je u sjajnoj partiji stigao do osme pobede u sezoni i tako konačno slavio u domaćem takmičenju posle dva uzastopona poraza, od Bajera i Borusije Menhengladbah.

Bavarci su dugo lomili otpor gostiju, ali kada su u tome uspeli bukvalno u samom finišu prvog poluvremena, sveje kasnije išlo mnogo lakše.

Meč su obeležili trostruki strelac Felipe Kutinjo i golgeter Robert Levandovski koji je postigao svoj 29. gol ove sezone na 23 utakmice i tako prekinuo post posle dve utakmice.

Gosti su uspeli da povedu u 24. minutu pogotkom Rašice, ali je Bajern u finišu prvog dela došao do igre.

U 45. minutu na dodavanje Serža Gnabrija odlično je reagovao Kutinjo kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Brazilac se u četvrtom minutu nadoknade oprvog dela našao u ulozi asistenta, odlično je proigrao Levandovskog koji je bez većih problema povisio na 2:1.

U nastavku, Kutinjo je u 63. minutu lobovao golmana Verdera za 3:1, da bi potom i Levandovski u 72. minutu iskosa sa leve strane pogodio mrežu za velikih 4:1.

I Tomas Miler se tri minuta kasnije upisao u strelce, da bi konačnih 6:1 postavio Kutinjo u 78. minutu.

U timu Verdera svih 90 minuta odigrao je štoper Miloš Veljković.

Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Marko Rojs je otvorio seriju golova za "milionere" u 32. minutu, snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao je loptu u levi donji ugao, da bi Džejson Sančo na sličan način u 66. minutu povisio na 0:2.

Dve kontre do kraja i još dva gola za goste. Torgan Azar je u 69. minutu tako sjajno šutirao sa 16 metara, da bi konačnih 0:4 postavio Niko Šučc pogotkom iskosa sa leve strane u 84. minutu.

Herta je kod kuće na "Olimpijskom stadionu" slavila protiv Frajburga sa 1:0 sjajnim pogotkom Čeha Vladimira Daride u 53. minutu.

Bio je to jak i precizan udarac sa 25 metara koji golman Frajburga nije uspeo da zaustavi.