Sančez doneo pobedu Lilu

Fudbaleri Lila ostvarili su kao domaćini pobedu nad Monpeljeom od 2:1 u susretu prvog kola 18. kola Lige 1.

Z.K.Izvor: B92
AP Photo/Mićel Spingler

Izabranici trenera Kristofa Galtijea su u odličnoj formi, bila im je ovo četvrta uzastopna pobeda u prvenstvu Francuske, dok je Monpeljeu ovo bio drugi uzastopni poraz.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u 40. minutu dosuđen je prekršaj za jedanaesterac koji je Žonatan Ikone pretvorio u vođstvo Lila.

Sve do 74. minuta Lil je imao prednostkada su gosti uspeli da posle centaršuta Molea sa desne strane i spretnosti Endija Deloira izjednače na 1:1.

Činilo se da će Monpelje uspeti da osvoji taj bod, ali tako nije mislio fudbaler Lila, Portugalac Renato Sančez, bivši igrač Benfike i Bajerna.

Primio je loptu nadomak kaznenog prostora, a onda krenuo u driblin i pored trojice igrača Monpeljea usšeo je da šutira precizno i pošalje loptu u desni donji ugao za konačnih 2:1.

Mogao je Lil i do ubedljivije pobede ali Viktor Osimen u 89. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

U timu Monpeljea je u poslednjih 20 minuta igrao bivši napadač Partizana Petar Škuletić koji je zamenio Gaetana Laborda.