Mesi kao mašina, tri gola protiv Maljorke u pobedi od 5:2

Fudbaleri Barselone su u poslednjem susretu subotnjeg programa u La Ligi kao domaćin na "Kamp Nou" pobedili ekipu Maljorke sa 5:2.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Alex Caparros/Getty Images

Bio je to još jedan sjajan dan za šestostrukpog osvajača priznanja "Zlatna lopta", Lionela Mesija koji je postigao svoj 12. gol u prvenstvu ove sezone i 35. het-trik u karijeri.

Argentinac je na taj način ostavio iza sebe večitog rivala, Kristijana Ronalda koji je 34 puta uspeo da postigne tri gola na utakmici.

Barselona je protiv Maljorke bila veliki favorit i to je apsolutno potvrdila na terenu stigavši do četvrte uzastopne pobede, dok je gostima ovo bio deseti poraz u sezoni.

Antoan Grizman je već u sedmom minutu otvorio seriju golova "blaugrane", da bi Mesi u 17. minutu udarcem levom nogom sa 20 metara postigal lep pogodak za 2:0.

Ante Budimir je bio strelac oba gola za goste, a prvi je postigao u 35. minutu na asistenciju Sevilje.

Ipak, do poluvremena, još dva gola za tim Ernestea Valverdea, prvo je Mesi u 41. minutu udarcem sa 18 metara pogodio za 3:1, da bi dva minuta kasnije Luis Suares prelepim golom petom zatresao mrežu gostiju za 4:1.

Budimir je u 63. minutu smanjio na 4:2, da bi tačku na odličan meč stavio Lionel Mesi u 83. minutu.