Od očaja do sjaja – PSŽ pobedio Monpelje

Fudbaleri Pari Sen Žermena su rezultatom 3:1 pobedili Monpelje iako su prilično dugo imali rezultatski zaostatak.

SNIzvor: B92
Photo by David Ramos/Getty Images

PSŽ je uspeo da upiše i 13. pobedu u fudbalskom šampionatu Francuske nad ekipom Monpeljea u jednoj veoma interesantnoj utakmici.

Verovali ili ne, ali Monpelje je do vođstva došao krajem prvog poluvremena, kada je u 41. minutu autogol postigao defanzivni vezista Leandro Paredes.

Tim rezultatom se i otišlo na "veliki odmor", a novo uzbuđenje smo videli u 72. minutu kada je Pedro Mendez zbog prekršaja zaradio drugi žuti karton i ostavio Monpelje da se bori sa PSŽ–om sa desetoricom fudbalera.

Samo dva minuta potom brazilska zvezda, Nejmar, postigla je veoma lep pogodak kojim je PSŽ stigao do izjednačenja i već je moglo lakše da se diše.

Od tog momenta više nije bilo dileme ko će izaći kao pobednik. Monpelje bi i sa kompletnim timom imao poteškoća da se odupre pritisku šampiona, a Kilijan Mbape je duplirao prednost "Svetaca" samo dva minuta kasnije.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se Argentinac Mauro Ikardi u 81. minutu utakmice i Tomas Tuhel je mogao dosta mirnije da isprati finiš susreta 17. kola Lige 1.