Real ne posustaje, Varan i Benzema srušili Espanjol

Fudbaleri Reala pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola sa 2:0 u susretu 16. kola La Lige.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real je upisao desetu pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 34 boda, dok je Espanjol na pretposlednjoj poziciji sa samo devet osvojenih bodova

Izabranici trenera Zinedina Zidana su u potpunosti ispunili ulogu favorita i stigli do novih bodova kojim su se učvrstili na vrhu, a ovo im je bio četvrti uzastopni trijumf u La Ligi.

Zinedin Zidan je i ovog puta ostavio Luku Jovića na klupi za rezervne igrače, srpski reprezentativac nije dobio priliku da uđe za razliku od Dijaza, Militaoa i Luke Modrića.

Real je poveo u 37. minutu. Karim Benzema je pravovremeno proigrao štopera Rafaela Varana koji je iz neposredne blizine rutinski zatresao mrežu gostiju iz Barselone.

Za razliku od prvog gola, kada je bio asistent, Benzema se u drugom poluvremenu našao u ulozi strelca.

Igrao se 79. minut kada je Valverde uspeo da ga pronađe u kaznenom prostoru gostiju, Francuz je bio neumoljiv za konačnih 2:0.

Real je u poslednjih sedam minuta i nadoknadi vremena igrao sa desetoricom pošto je Ferlan Mendi u 83. minutu zaradio drugi žuti karton.

Real u narednom gostuje Valensiji, dok Espanjol dočekuje ekipu Betisa.