Ovacije Mihajloviću po povratku na klupu, Bufon u finišu sačuvao pobedu Juventusu

Trener Bolonje Siniša Mihajlović doživeo je prave ovacije po povratku na klupu Bolonje.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Njegov tim je poražen na gostovanju šampionu Juventusu u susretu osmog kola Serije A, 2:1, ali je uoči početka utakmice bilo veoma emotivno.

Kada se srpski stručnjak pojavio na terenu, svi su ustali i dugo mu aplaudirali.

Poznato je da se Mihajlović bori sa leukemijom i da je prošle nedelje uz dozvolu lekara izašao iz bolnice.

Kada je reč o samoj utakmici, Juventus je stigao do sedmog trijumfa čime je i dalje na čeknoj poziciji sa ukupno 22 boda.

Juventus je poveo u 16. minutu pogotkom Kristijana Ronalda. Portugalac je utrčao sa desne strane i postigao svoj 701. pogodak u karijeri.

Bolonja je uspela da stigne do izjednačenja u 26. minutu, defanzivac danilo je odlično šutirao iskosa sa leve strane i postigao lep pogodak.

Ipak, Juventus je u 54. minutu postigao i drugi gol, posled velike konfuzije u odbrani gostiju, do lopte je stigao Miralem Pjanić i preciznim udarcem savladao golmana Skorupskog.

Bura u samom finišu, prvo je sudija Masimilijano Irati ozbiljno iziritirao igrače Bolonje jer nije dosudio penal posle nenamernog igranja rukom Matajsa de Lihta u drugom minutu nadoknade.

Dva minuta kasnije, Paragvajac Federiko Santander je dva puta u istoj akciji sjajno šutirao, drugi put makazicama, ali je iskusni Điđi Bufon maestralno intervenisao i sačuvao pobedu Juventusa.

Nešto ranije Napoli je na svom stadionu bio bolji od Verone (2:0).

Strelac oba pogotka za domaći tim bio je Arkadijuš Milik, on je mrežu gostiju zatresao u 37. i 67. minutu.

Napoli ima 16 bodova i zauzima četvrto mesto, dok je Verona sa devet na 13. poziciji u italijanskom prvenstvu.