Radost u Dortmundu, Rojs presudio u derbiju imenjaka

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su ekipu imenjaka, Borusiju Menhengladbah sa 1:0, u osmom kolu Bundeslige.

Izvor: B92
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Time je lider Bundeslige doživeo drugi poraz ove sezone, a ekipa iz Dortmunda stigla do četvrtog trijumfa.

Gosti su bolje počeli susret, imali su prilike preko Lajnera i Emboloa, dok je Dortmund preko Torgana Azara postigao gol, ali je posle konsultacije VAR snimka poništen.

Dortmund je u nastavku krenuo ofanzivnije i kruna toga bio je jdini pogodak na meču čiji je strelac bio Marko Rojs u 58. minutu.

Posle kontre koju je povukao Torgan Azar, Rojs je bio neumoljiv - 1:0.

Postigao je Dortmund još jedan pogodak, preko Julijana Brandta, ali je i on poništen.