Ludilo sa VAR-om: Iz Votforda grme, kako ovo nije penal? VIDEO

U Premijer ligi su ovog leta uveli VAR, ali slaba vajda od toga, i dalje je mnogo spornih situacija.

Z.K.Izvor: B92
Photo by Julian Finney/Getty Images

Jedna od njih dogodila se na utakmici 9. kola Premijer lige između Totenhema i Votforda koja je završena rezultatom 1:1.

Protivnik Crvene zvezde u grupi Lige šampiona se izvukao u poslednji čas, izjednačujućim golom Dele Alija u 86. minutu, ali iz tabora Votforda tvrde da su oštećeni.

Pri rezultatu 1:0 u korist Votforda, tačnije u 38. minutu, sudija Kris Kavanag je propustio priliku da pokaže na belu tačku posle starta Jana Vertongena nad Đerarom Deulofeuom.

Iako je imao konsultaciju sa VAR studijom, odmahnuo je rukom, a mirne duše mogao je da pokaže na 11 metara.

Posle toga, u finišu, Dele Ali je postigao gol za izjednačenje, ali su igrači Votforda smarali da ga je lopta pre toga pogodila u ruku, a ne u rame kako je sudija Kavanag presudio.

Bez obzira, komično je bilo to što se na semaforu pojavila odluka VAR-a da nema pogotka, da bi potom sve bilo ispravljeno i stavljena je poruka da je gol ipak regularan.

Na tribinama su bili u zbunjeni, ali kako god bilo, Totenhem opet nije blistao, što možda i nisu tako loše vesti za igrače i navijače Crvene zvezde uoči utakmice Lige šampiona u Londonu.