Kolarov i Džeko srušili Mihajlovićevu Bolonju VIDEO

Fudbaleri Rome savladali su Bolonju rezultatom 2:1 golovima Aleksandra Kolarova i Edina Džeka.

LNIzvor: B92
 EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Ekipa Siniše Mihajlovića izgubila sve bodove u poslednjim minutima, u četvrtom kolu Serije A.

Obe ekipe ušle su rezervisano u meč, pa golova nije bilo u prvom poluvremenu, ali jeste u nastavku.

Serija A, 4. kolo

petak
Kaljari – Đenova 3:1 (0:0)
(Simeone 46, Zapata 84, Pedro 87 – Kuame 83)
Leće - Napoli 1:4 (0:2)
(Mankosu 61p -- Ljorente 28, 82; Insinje 40p, Ruis 52)
Sampdorija - Torino 1:0 (0:0)
(Gabjadini 56)
18.00 Atalanta - Fjorentina
20.45 Lacio - Parma

"Vučica" je došla do prvog gola preko srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova, koji je u 49. minutu uradio ono što najbolje zna – bio savršeno precizan iz slobodnog udarca.

Gol levog beka Rome pogledajte OVDE.

Bolonja nije dugo čekala na izjednačenje. Kolarov je zakasnio na jedan start i srušio Sorijana u kaznenom prostoru svoje ekipe, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Najstrožu kaznu izveo je Sansone i u 54. minutu pogodio za 1:1. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Bolonja se dobro držala u nastavku meča, ali je Roma imala bolje prilike. Ipak, veliku glupost napravio je Manćini u 85. minutu kada je dobio direktan crveni karton.

Niko na stadionu Bolonje nije mislio da njihova ekipa može da ostane bez bodova, s obzirom da je ostalo malo vremena i da je domaćim imao igrača više. Ipak, to se i desilo.

Roma je u poslednjem minutu nadoknade povukla kontru, lopta je došla do Edina Džeka na kojeg su defanzivci Bolonje potpuno zaboravili, a on glavom smestio loptu u mrežu za bitnu pobedu "vučice".

Taj gol pogledajte OVDE.

Napoli je lako izašao na kraj na gostovanju Lećeu i odneo pobedu rezultatom 4:1.

Već posle prvih 45 minuta gosti iz Napulja su vodili 2:0, a strelci su bili Ljorente u 28. i Insinje iz penala u 40. minutu.

Leće nije imao odgovor za ekipu Karla Ančelotija, a ubrzo je bilo i 3:0 za goste. Ruiz je pogodio u 52. minutu, ali je Mankosu vratio kakvu-takvu nadu iz penala u 61.

Ipak, do kraja meča Napolitanci su samo povećali prednost preko Ljorentea, koji se po drugi put upisao u listu strelaca u 82. minutu.

Sampdorija je sa minimalnih 1:0 uspela da odoli Torinu na domaćem terenu.

Strelac pobedonosnog gola bio je iskusni Gabjadini u 56. minutu.