"Tri laka komada" za Sasuolo

Fudbaleri Sasuola su savladali ekipu SPAL sa 3:0 u prvom meču nedeljnog programa italijanske Serije A.

SVIzvor: B92
(Tanjug/Elisabetta Baracchi/ANSA via AP)

Do druge pobede u sezoni Sasuolo je stigao bez većih problema, a za poraženi tim je do 76. minuta igrao Nenad Tomović i zabeležio je žuti karton.

Domaći tim je poveo u 26. minutu, preko Frančeska Kaputa, a šest minuta kasnije VAR pregled je utvrdio da sumnja oko mogućnosti da se dosudi penal za SPAL ne postoji.

U nadoknadi sudijskog vremena Kaputo je postigao još jedan gol i duplirao prednost za Sasuolo.

Konačan rezultat je postavljen u drugom minutu nastavka, kada se Alfred Dankan upisao u strelce.

U 89. minutu je VAR ponovo doneo odluku koja je nije svidela navijačima gostujućeg tima - poništen je pogodak.