Spektakl u predgrađu Madrida – prva pobeda za Hetafe

Fudbaleri Hetafea su sa 4:2 savladali Maljorku u prvom meču nedeljnog programa petog kola La Lige.

SVIzvor: B92
EPA-EFE/J.J.GUILLEN

To je prvi trijumf za ekipu iz madridskog predgrađa u ovoj sezoni, posle jednog neuspeha i tri remija.

Sa druge strane, Maljorka je zabeležila i treći poraz kojim je ostala na ivici zone ispadanja.

Domaći tim je poveo već u sedmom minutu, pošto je vezni fudbaler gostiju Idrisu Baba Muhamed poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Hetafe je duplirao prednost posle izvedenog jedanaesterca Horhea Moline u 33. minutu, pošto je prethodno Đoan Sastre napravio prekršaj u kaznenom prostoru.

U 40. minutu je poništen pogodak Hetafea zbog ofsajda, a ali su domaći ipak stigli do 3:0 u 63. minutu, golom Alana Njoma.

Nadu Maljorci da može da se vrati u meč dao je Ante Budimir, golovima u 70. i 77. minutu, ali je sve dileme otklonio Ahnel, golom za Hetafe u 84. minutu.