Spektakl u Kneževini – Marselj odneo bodove iz Monaka!

Fudbaleri Olimpika su savladali Monako sa 4:3 u spektakularnoj utakmici petog kola Lige 1.

SVIzvor: B92
 EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Ekipa iz Marselja je osvojila deseti bod u sezoni, dok je tim iz Kneževine i dalje bez pobede, sa samo dva boda iz pet mečeva.

Start utakmice nije najavljivao da će ishod biti nepovoljan po Monako jer je Visam Ben Jeder najpre u 17. minutu realizovao penal, a devet minuta kasnije je i iz igre zatresao mrežu Olimpika.

Do kraja poluvremena je rezultat bio izjednačen, najpre je Dario Benedeto bio precizan u 38. minutu, a 180 sekundi kasnije je precizan bio i Valer Žermen.

Marselj je u razmaku od pet minuta postigao dva gola, na isteku prvog sata igre.

Dmitri Paje je pogodio gol Monaka u 61. minutu, a Benedeto je postigao svoj drugi pogodak na utakmici u 66.

Konačan rezultat je postavio Balde Keita, u 75. minutu i to je bilo sve od ekipe Monaka, koja u finišu nije uspela ozbiljnije da pripreti protivniku.

U 91. minutu za Marselj je zaigrao Nemanja Radonjić.

Ranije su odigrani mečevi između Sent Etjena i Tuluza (2:2), te Nanta i Remsa (1:0), za koji je branio Predrag Rajković.